Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.

Etkinlik Kullanım Koşulları

Etkinlik Politikaları

Politikalar

İptal, İade ve Değişiklik

KastaBul’da bilet iptali, iadesi ve değişikliği yapılmamaktadır.

KastaBul, organizatörler için bilet satış aracıdır. Sadece bilet satışına aracılık hizmeti sağlamaktadır. Organizasyonun gerçekleşmesi, organizasyonun organizatör tarafından vaat edildiği şekilde gerçekleşeceği, organizasyon içeriğinin doğruluğu gibi konularda kesinlikle bir etkisi, ilgisi ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bilet satın alan tüketicilerin, satın alma işlemi sırasında, organizasyon ile ilgili gerekli tüm bilgiye sahip oldukları ve bu bilgileri ve etkinlik içeriğini bilerek satın aldıkları kabul edilir.

Organizasyon Gerçekleşmezse İade İşlemi Bir Hafta İçinde Gerçekleştirilir

KastaBul, bilet satın alan tüketicilerin mağdur olmasını engellemek için, organizasyonlarla ilgili gizli katılımlar, aramalar vb. denetimler gerçekleştirir. Bu denetimler dışında etkinlik katılımcılarının şikayetleri üzerine de şikayet yönetim prosedürlerini devreye sokar. Tüm bu denetimler sonunda etkinliklerin gerçekleşmemesi, katılımcıların geçerli olmayan sebeplerle etkinliklere girişlerinin organizatör tarafından engellenmesi ve/veya etkinliğin yeterli ölçüde vaat edildiği şekilde gerçekleşmemesi tespit edilirse katılımcılarına ücret iadesini bir hafta içinde gerçekleştirir.

Etkinlik Yayınlama

KastaBul, içeriğinde aleni şekilde küfür, siyasi propaganda, yasadışı sayılan resim, yazı vb. içerik, pornografik yazı, resim vb. içerik, açıklaması bulunmayan içerik, deneme amaçlı yapıldığına karar verilen etkinlik gibi sayfaların yayınını durdurur.

Belirtilen içeriklere sahip sayfaları yayınlayan kullanıcıları da gerekli yetkili mercilere bildirerek üyeliklerini durdurur.

Reklam Politikası

KastaBul, bilet satın alan ve etkinlik oluşturan tüm üyelerine, KastaBul etkinliklerini tanıtmak, KastaBul’nun sunduğu veya sunacağı yenilikleri duyurmak ve reklam amacı ile e-posta bülteni, SMS bildirimleri, satış aramaları gerçekleştirebilir.

Bilet Güvenliği

Satın alınan biletlerin güvenliği tamamen satın alan kişiye aittir. Kayıp, çalınma, kopyalanma vb. durumlarda sorumluluk tamamen satın alan kişiye aittir. Kayıp, biletin silinmesi vb. durumlar için “Biletlerim” linkinden yeniden gönderim sağlanabilir.

Biletlerde organizatörler isim kontrolü yapmak zorunda değildir. Dolayısı ile biletler tek kullanımlık olduğundan ilk giriş yapan kişi bileti kullanmış sayılır. Bu gibi durumlarda bilet sahibi KastaBul’dan herhangi bir hak talep edemez.

Ücretler

Ücretler

Siz bilet satana kadar ücret almıyoruz !

KastaBul’da etkinlik oluşturmak ücretsizdir. Ücretsiz etkinlikler de ücretsizdir.

KastaBul gerçekleştirdiğiniz bilet satışından sadece * %5 + KDV oranında ücret alır.

Hasılatınızı, etkinliğiniz gerçekleştikten sonraki 5. iş gününde hesabınıza gönderiyoruz.

*Komisyon bedeline %3.5 + KDV ödeme sistemleri komisyonu dahil değildir. Özel program kartları için ödeme sistemleri komisyonları farklılık gösterebilir.

Etkinlik Kullanım Koşulları

1. www.kastabul.com sitesi ve alt sayfalarında yer alan etkinliklerin adı, etkinliklerin detayı, etkinliklerin nitelikleri, mekan adı, mekan detayları, bilet adı, kullanıcı adı, kullanıcı detay bilgileri, kullanıcı profil notları gibi metin içeriklerinin girişinin yapılabildiği alanlarda yazılan içeriklerden içeriği giren KastaBul kullanıcısı sorumludur. Kullanıcıların yazdıkları yazılardan dolayı KastaBul hiçbir sorumluluk kabul etmez.
2. T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunlara, anlaşmalara, tüzüklere uygun olmayan içerikler KastaBul’da yayınlanamaz. Bu gibi içeriklerden, içeriği giren kullanıcı sorumludur.
3. Topluluklar hakkında tahrik edici, küçük düşürücü görseller kullanılamaz, metin içerikleri yazılamaz.
4. Tehdit edici, küfürlü, nefret dolu içerikler ve/veya etkinlikler yayınlamak; din, dil, ırk, mezhep ayrımına yönelik etkinlikler oluşturmak, görseller kullanmak ve/veya metin içerikleri yayınlamak, kişileri küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
5. Sosyal bir etkinlik niteliği taşımayan, salt propaganda niteliğinde ve kışkırtıcı etkinlikler oluşturmak, metin ve görsel içerikler yayınlamak yasaktır.
6. www.kastabul.com ’da, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir “ürünün” reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımını içeren konuların etkinlik, yorum, açıklama, bilgi,rezervasyon adı ve/veya detay vb. içerik olarak yayınlanması yasaktır.
7. www.kastabul.com sitesi üzerinde ve alt sayfalarında kullanıcılar tarafından eklenmiş görsel materyallerin telif haklarının kontrolü kullanıcılara ve ziyaretçilere aittir. KastaBul’da yayınlanan görsel materyallerin orjinalliğinden, telifinin eserin sahibinden alınmış olmasından, ve T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunlara, anlaşmalara, tüzüklere uygun olmasından kullanıcılar sorumludurlar. Aksi herhangi bir durumdan KastaBul sorumlu tutulamaz.
8. KastaBul yöneticileri kurallara uymayan kullanıcıların iletişim bilgilerine ait olan profillerini, etkinliklerini silme, mevcut hesaplarına bloke koyma hakkına sahiptirler.
9. KastaBul kurallarına uymayan kullanıcılar yöneticiler tarafından uyarılırlar. Ancak aynı davranışın tekrarı halinde kullanıcıların iletişim bilgilerine ait olan profillerinin, etkinliklerinin silinmesi, mevcut hesaplarına bloke konması hakkı KastaBul yöneticilerine aittir.
10. Kurallara aykırı davranışlar sebebiyle silinen Etkinlik düzenleyicilerin etkinliklerinden bilet satın almış olan katılımcılara bilet ücretleri iade edilir. İade edilen bu rezervasyonlar için ödemiş oldukları hizmet bedeli iade edilmez.
11. KastaBul site kullanım kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı her zaman KastaBul’da saklıdır. KastaBul gerekli gördüğü durumlarda kullanıcılara haber vermeksizin site kullanım kurallarını değiştirebilir.
12. www.kastabul.com sitesine üye olan ve üye olmadan da olsa hizmet alan herkes bu kurallara uygun davranacağını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Etkinlik Kullanıcı Sözleşmesi

SİTEMİZE ÜYE OLARAK VE/VEYA SİTEMİZDEN HİZMET ALARAK KULLANICI SÖZLEŞMESİ’Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI GAYRIKABİLİ RUCU KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ. BU SÖZLEŞMEDE YER ALAN HÜKÜMLER VE MADDELER MEVZUATA GÖRE VEYA NE NEREDE’NİN TEK TARAFLI İRADESİ İLE İSTENİLDİĞİ ZAMAN DEĞİŞTİRİLEBİLİR

 

 1. Taraflar

Site kullanım sözleşmesi (bundan böyle ‘Site Kullanım Sözleşmesi’ olarak anılacaktır), Ne Nerede Bilgi Teknolojileri şirketi (kısaca “Ne Nerede” ya da site sahibi “Şirket” olarak yer alacaktır) ile Site’ye üye olan Kullanıcı arasında,sitenin kullanım koşulları ve Kullanıcı ile site sahibi Şirket’in hak ve yükümlülüklerini düzenlemek amacıyla düzenlenmiş ve ilgili Site’nin bulunduğu elektronik ortamda, Kullanıcı tarafından onaylanması butonuna basıldığı anda taraflar arasında akdedilmiştir. Kullanıcı, Site’ye üye olarak, Site Kullanım Sözleşmesi’nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Organizatör de kullanım sözleşmesinin tarafıdır ve aynı zamanda Kullanıcı olabilir.Site’de etkinlik düzenleyen kişi kısaca bu sözleşmede “Organizatör” olarak yer alabilir. “Organizatör” Kullanıcı Sözleşmesi’nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 1. Tanımlar

KastaBul Sistemi: KastaBul’un hali hazırda kullanmakta olduğu ve ileride kullanmaya başlayacağı tüm bilet satış, tahsilat, hesap, raporlama yöntem ve platformlarını ifade eder.

Etkinlik: Müşteri’nin, KastaBul Sistemi’nde oluşturmuş olduğu, yayına aldığı an itibariyle de gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği kültürel, sportif, konferans, toplantı, buluşma, konser, seminer, eğitim vb. etkinlikleri ifade eder.

Organizatör: KastaBul sistemine üye olmuş, Etkinlik düzenlemek üzere KastaBul  Sistemi’ni kullanmayı arzu eden kişi veya kurumları ifade eder.

Tüketici: Müşterilerin oluşturmuş olduğu Etkinliklerden herhangi biri için, ticari bir amaç gütmeden bilet satın almaya istekli ve bileti kendi şahsi kullanımı için satın alan gerçek ve tüzel kişileri ifade eder.

Kullanıcı: Organizatörleri ve Tüketicileri birlikte ifade eder.

Havuz Hesap: KastaBul  tarafından, anlaşmalı banka nezdinde bilet satışından elde edilen meblağların tutulduğu havuz hesaptır.

Bilet Bedeli: Organizatör’ün Etkinlik için belirlemiş olduğu kendisinin tahsil etmeyi amaçladığı net bedeli ifade eder.(Uygulanabilir tüm devlet ve belediye vergileri dahil)

Hizmet Bedeli: KastaBul’un vermiş olduğu hizmet karşılığında Organizatör’ün belirlemiş olduğu Brüt Bilet Bedeli üzerinden hesaplanarak mahsup edeceği komisyon tutarını ifade eder.

Bilet Satış Bedeli: Bilet Bedeli ile Hizmet Bedeli’nin toplamı olan, bedeli ifade eder.

İşlem Bedeli: Tüketicilerin KastaBul sistemini kullanmaları dolayısı ile bilet satın alma sırasında ödeyecekleri, bilet bedeli üzerine eklenerek her bir adet bilet için tahsil edilecek olan bedeli ifade eder.

Fikirler: KastaBul tarafından sağlanan tüm hizmetler ve kurulan/kurulacak olan Satış Ağı’nın planlaması amacıyla KastaBul tarafından geliştirilen ve daha sonra geliştirilecek kavram ve fikirleri ifade eder.

 1. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

Kullanıcı Sözleşmesi’nin konusu, KastaBul Sistemi’nde sunulan Hizmet’lerin, bu Hizmet’lerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. Kullanıcı, sitede yer verilen her türlü beyana veya açıklamaya uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 1. Üyelik ve Hizmet Kullanımı Şartları
 2. a) Üyelik işlemi, Kullanıcı olmak isteyen kişinin KastaBul Sistemi’nin ilgili kısmına, gerekli kişisel bilgileri yazması ve göndermesi akabinde ve KastaBul Sistemi tarafından kayıt işleminin onaylanması şartıyla tamamlanır. Üyelik işlemi yapılmadan, bu sözleşmede tanımlanan Organizatör olma hak ve yetkisi sağlanamaz.
 3. b) KastaBul Sistemi’ne üye olabilmek için, reşit olmak, hak ve fiil ehliyetine sahip olmak ve işbu sözleşmenin ilgili maddesi ile KastaBul tarafından, geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz olarak yasaklanmış olmamak gerekmektedir. Reşit olmayan veya yukarıda belirtildiği gibi, KastaBul tarafından geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz yasaklanmış olan kişilerin KastaBul Sistemi’ne kayıt işlemlerini tamamlamış olmaları, KastaBul Sistemi üyesi olmaları sonucunu doğurmayacaktır.
 4. Hak ve Yükümlülükler

5.1. Kullanıcı ve KastaBul’un Hak ve Yükümlülükleri

 1. a) Kullanıcı, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, KastaBul Sistemi’nin Hizmet’lerinden faydalanırken ve KastaBul Sistemi ‘deki Hizmet’lerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, Kullanıcı Sözleşmesi’nde yer alan tüm şartlara, KastaBul Sistemi ‘nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara, Gizlilik Sözleşmesi’ne ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, yukarıda belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 2. b) Kullanıcı,yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince veya mahkeme emri veya idari kolluk birimlerinin yazılı talebiyle, KastaBul’un kendisine ait gizli/özel/ticari bilgileri gerek resmi makamlara gerek idari makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple KastaBul’dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 3. c) Kullanıcı’ların KastaBul tarafından sunulan Hizmet’lerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (Kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen Kullanıcı’ların sorumluluğundadır. Kullanıcı’ların, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Kullanıcı’ların ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden KastaBul’un, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 4. d) Kullanıcı’lar, KastaBul Sistemi dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu beyan, kabul, ve taahhüt ederler. KastaBul,Kullanıcı’lar tarafından KastaBul Sistemi’ne iletilen veya KastaBul Sistemi üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu 3. Kişilere, Tüketicilere veya Müşteri’lere taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.
 5. e) Kullanıcı’lar, KastaBul’un yazılı onayı olmadan, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler.
 6. f) KastaBul, KastaBul Sistemi üzerinden, KastaBul’nun kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere bağlantı(“link”) verebilir. Bu bağlantılar, Kullanıcı’lar tarafından veya sadece referans kolaylığı nedeniyle KastaBul tarafından sağlanmış olabilir ve bağlantı ile erişilen web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. KastaBul Sistemi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu bağlantılar vasıtasıyla erişilen portallar veya internet sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında KastaBul’un herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 7. g) KastaBul’un sunduğu Hizmet’lerden yararlananlar ve KastaBul Sistemi’ni kullananlar, yalnızca hukukun emrettiği biçimde yasalara uygun amaçlarla KastaBul Sistemi üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcı’ların, KastaBul Sistemi dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her Kullanıcı, KastaBul ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, KastaBul Sistemi dahilinde bulunan görsel ve işitsel imgeleri, resim, müzik dahil, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla KastaBul ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı’ların Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak KastaBul Sistemi üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle cezai ve hukuksal olarak tüm sorumluluk kullanıcılara aittir. Üçüncü kişilerin bu sebeple uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde KastaBul sorumlu tutulamaz.
 8. h) Kullanıcı’lar da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından KastaBul Sistemi’nde sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı KastaBul’un, KastaBul’un yöneticilerinin veya çalışanlarının sorumluluğu yoktur. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından ya da Müşteriler tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. KastaBul, Kullanıcı’lar da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.
 9. i) KastaBul Sistemi’nin hizmetlerinden yararlanmak üzere başka kişilerin bilgilerini legal ya da illegal yollarla elde etmiş kişilerin site üzerinden gerçekleştirdikleri her türlü işlem ve eylemlerin cezai ve hukuksal sorumluluğu bunu yapan gerçek veya tüzel kişilere aittir. Bu şekilde işlem yapanlar yüzünden KastaBul’un 3. Kişilere, Müşterilere ya da diğer kullanıcılara ait cezai ve hukuksal sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcıların site üzerinden bilet alma işlemini gerçekleştirdikten sonra herhangi bir sebeple sistem üzerinden bunu iptal etme, vazgeçme, ya da elindeki bileti bir başka 3. Kişi ya da kullanıcıya bedelli ya da bila bedel devretme hak ve yetkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple KastaBul’un kullanıcılara ya da 3. Kişilere karşı para iadesi ya da başka bir etkinlik ile değiştirme yapma zorunluluğu veya taahhüdü olmayıp bu sebeple KastaBul’un hiçbir şekilde 3. Kişilere ya da kullanıcılara maddi ya da manevi sorumluluğu olmayacaktır. Ancak; Organizatör tarafından site üzerinden duyurulan Etkinliğin herhangi bir sebeple belirtilmiş olan tarihinde yapılmaması ya da yapılamaması durumunda, 3 iş günü içinde Tüketicilerin tespiti durumunda bilet alış işlemini tamamlamış Tüketicilere ücretleri, KastaBul tarafından Tüketicilerin kullanmış oldukları ödeme yöntemlerine uygun olarak 7 İş günü içinde iade edilecektir. Belirtilen sürede, Etkinlik veya Organizatör hakkında herhangi bir bildirim gelmemesi durumunda etkinlik gerçekleşmiş kabul edilir ve hasılatı belirlenmiş yöntemlerle Organizatör’ün site üzerinde ilgili bölümde belirteceği banka hesabına transfer edilir. Banka bilgilieri Organizatör tarafından Site’de ilgili bölüme Organizatör tarafından kayıt edilmediği durumlarda para transferinin kayıt işlemi gerçekleştiği günden bir iş günü sonra yapılacağı Organizatör tarafından kabul, beyan ve taahhüt edilmiş sayılacaktır.
 10. k) Etkinliğin iptali, ertelenmesi, tarih değişikliği ya da Etkinliğin herhangi bir sebeple Müşteri tarafından kamuya duyurulduğu şekilde gerçekleşmemesi nedeniyle KastaBul’un bu hususta kullanıcılara ya da 3. Kişilere karşı herhangi bir cezai ya da maddi sorumluluğu bulunmamaktadır. Etkinlik alanında ya da yerinde Tüketicilere ya da 3. Kişilere herhangi bir sebeple gelebilecek maddi veya manevi zarardan KastaBul hiçbir şekilde sorumlu değildir. Etkinliğin gerçekleşme biçimine Etkinliğin oluşma sebebine, Etkinliğin ne biçimde seyredeceği ya da Etkinlik esnasında katılımcıların hal ve davranışlarına ilişkin olarak KastaBul’un 3. Kişilere, Organizatöre ya da Tüketicilere karşı hiçbir cezai ya da hukuksal sorumluluğu bulunmamaktadır.
 11. l) KastaBul, KastaBul Sistemi’nin hatasız veya kesintisiz olacağını ya da KastaBul Sistemi’nin veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti ve taahhüt etmez. Bununla birlikte, KastaBul, KastaBul Sistemi’nde sunduğu hizmetler kapsamında Kullanıcılara belirli bir amaca uygunluk, kesintisiz devamlılık, güncelleme, işlevsellik, doğruluk, hatasızlık dahil,açık ya da zımni hiçbir garanti ve/veya vaad, taahhüt vermemektedir. KastaBul Sistemi ve içeriği “mevcut haliyle” sunulmaktadır. KastaBul, KastaBul Sistemi üzerinden yüklenen dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti etmemektedir. KastaBul, KastaBul Sistemi’nin ticari değerine ilişkin garantiler veya taahhütler de dahil olmak üzere her türlü başka aleni veya zımni garantiyi de üstlenmemektedir. KastaBul, KastaBul Sistemi’nin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için hiç bir şekil ve surette sorumlu tutulamaz.
 12. m) KastaBul, KastaBul Sistemi’nde sunulan Hizmet’leri ve içerikleri her zaman değiştirebilme; KastaBul Sistemi’ne “blog” koyma, Kullanıcılar’ın KastaBul Sistemi’ne yükledikleri bilgileri ve içerikleri, Kullanıcı’lar da dahil olmak üzere, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını haizdir. KastaBul, bu hakkını, hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir.
 13. n) KastaBul tarafından Site Kullanım sözleşmesi ihlâl edildiği takdirde, KastaBul ilgili kullanıcıların kullanımına son verebilir, gelecekte KastaBul Sistemi’ni kullanmalarına engel olabilir, bilet/davetiye/katılım hakkı siparişini iptal edebilir ve/veya ilgili kişiler aleyhine her türlü yasal yollara müracaat edebilir.
 14. o) Kullanıcılar KastaBul Sistemi üzerinde yer alan kendi üyelikleri veya tanıdıklarına ait üyelikler arasında para transferini sağlayacak şekilde işlem yapmayacaklarını ve KastaBul Sistemi’nin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunmayacaklarını, aksi halde KastaBul’un uğrayacağı her türlü zararı tazmin edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt eder.

ö)KastaBul, Kullanıcıların hizmetlerden etkin bir şekilde yararlanması için KastaBul Sistemi’nde verdiği hizmetlerini istediği şekilde duyurma ve KastaBul Sistemi’ni istediği şekilde uyarlama ve/veya düzenleme hak ve yetkisine sahiptir. KastaBul tarafından yapılan bu değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili olarak Kullanıcı’ların uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar, KastaBul tarafından, ilgili Hizmet’in kullanımıyla ilgili açıklamaların bulunduğu internet sayfasından Kullanıcı’lara duyurulur.

p)KastaBul, Organizatörün düzenlediği Etkinliklerde ücretli her bir bilet üzerinden Bilet Brüt Bedeli’nin(Tüm ödenebilir Devlet ve Belediye vergileri dahil) %5 + KDV ‘si tutarında Hizmet Bedeli hesaplayacak ve Organizatörün Havuz Hesap’ta yer alan hesabından mahsup edecektir. Bu ticaretten oluşan Hizmet Bedeli faturası ise yine Organizatörün KastaBul Sistemi üzerinde ilgili Alana kayıt etmiş olduğu adrese kargo ile gönderilecektir. İlgili alana adres bilgilerinin kayıtlı olmaması durumunda bilgiler kayıt edilene kadar Organizatör’e herhangi bir ödeme yapılmama hakkının KastaBul’da olduğu Organizatör tarafından kabul, beyan ve taahhüt edilmiş sayılır.

5.2. Organizatörlerin Hak ve Yükümlülükleri

“Organizatör aynı zamanda Tüketici olabilir ancak Organizatör olarak aşağıdaki hüküm ve şartlara da uyacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder”

 1. a) Organizatör, KastaBul Sistemi hizmetlerini kullanarak kendisi adına ya da başka bir tüzel ya da gerçek kişi adına kendi belirleyecekleri davetliler ve/veya tüm KastaBul Sistemi Kullanıcıları’nın katılımı için ücretli ya da ücretsiz etkinlik düzenleyen gerçek ya da tüzel kişidir.
 2. b) Organizatör işbu sözleşmede yer alan kullanım koşullarını tamamiyle gayrikabili rücu kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
 3. c) Organizatör hiçbir şekilde KastaBul Sistemi üzerinden legal olmayan Etkinlikler düzenlemeyeceğini her Etkinliği yasal mevzuata ve taahhüt ettiği ve kamuya duyurduğu tüm koşullara uygun bir biçimde gerçekleştireceğini,aksi halde 3. Kişilere ve Kullanıcılara veya KastaBul’ya karşı tüm cezai ve hukuksal sorumluluğun kendisine ait olacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 4. d) Organizatör’ün bilet satışı sonucu elde etmiş olduğu hasılat, Tüketiciler tarafından herhangi bir itiraz, şikayet, ihbar gelmediği ve/veya KastaBul tarafından taspit edilmediği takdirde, KastaBul tarafından, Etkinlik gerçekleştikten sonra ki 5. İş gününde, Organizatör’ün KastaBul Sistemi’nde ilgili bölümde belirtmiş olduğu Banka Hesabı’na transfer edilir. Organizatörün herhangi bir sebeple ilgili etkinliği iptal etmesi durumunda toplanan hasılat, etkinlik bilet almış olan Tüketicilere ödeme yöntemlerine uygun olarak iade edilecektir. Bu hususta tüm sorumluluk Tüketicilere karşı Organizatöre aittir.
 5. e) Organizatör, KastaBul Sistemi aracılığı ile gerçekleşen satışlar sonucunda Tüketicilere mali mevzuata uygun perakende satış fişi, bilet ve/veya fatura vermekle yükümlü olduğunu kabul ve taahhüt eder. Organizatörün mali mevzuata uygun belgeleri Tüketicilere teslim etmediğinin tespiti durumunda hasılat transferi gerçekleştirilmez ve KastaBul tarafından müşterinin KastaBul Sistemi’nde belirtmiş olduğu e-posta adresine bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirme yapıldıktan sonra 5 iş günü içinde Organizatör bu belgeleri Tüketicilere ulaştırmazsa Tüketicilere ücret iadesi hizmet bedeli düşülerek gerçekleştirilir. Mali mevzuata uygun belgelerin Tüketicilere teslim edilmemesi ve/veya hazırlanmaması gibi durumlardan kaynaklanacak zararlarda Organizatör, KastaBul’u nakden ve defaten tazmin edeceğini kabul ve taahhüt eder.
 6. f) Etkinlikler için katılım talebi ve/veya bilet satış işlemleri Organizatör tarafından belirtilen kapasitenin dolmasına kadar ya da Etkinliğin başlangıç saatine kadar devam eder. Etkinlik sayfasında belirtilmiş olan kapasitenin dolması ve/veya Etkinliğin başlaması ile birlikte KastaBul Sistemi üzerinde bu Etkinliğin sayfasında sağlanan satış ve rezervasyon hizmetleri sona erer.
 7. g) Etkinliğe ilişkin Kullanıcılara ve 3. Kişilere karşı hukuki ve cezai sorumluluk Organizatöre aittir.
 8. h) Biletlerin alış ve satış işlemlerinden doğan hiçbir yasal sorumluluk KastaBul’a ait değildir. Organizatörün gerçekleştirdiği internet üzerindeki bu satıştan ve Tüketici haklarından KastaBul’un bir sorumluluğu olmayıp, bu hususlarda sadece Organizatör sorumludur. KastaBul Sistemi sadece etkinliklerin duyurulduğu ve bilet satışına aracılık hizmeti sağlayan bir platformdur ve Kullanıcıların bilet alış ve satış işlemlerinin muhatabı KastaBul değildir.
 9. i) KastaBul, Etkinliklere Kullanıcıların katılımı amacıyla bilet satış işlemi KastaBul Sistemi üzerinden gerçekleştiği için satış işleminin tarafı olmayıp, Tüketicilere, Müşterilere ya da 3. Kişilere karşı hiçbir cezai ve/veya hukuki ve/veya maddi veya manevi tazminat sorumluluğu bulunmamaktadır.
 10. j) KastaBul Sistemi’nde bulunan bilet ücretleri tamamen Organizatör tarafından belirlenmektedir. KastaBul’un bilet ücretleri üzerinde herhangi bir etkisi ve yetkisi bulunmamaktadır.
 11. k) KastaBul’un Tüketiciler’e Etkinlik’le alakalı olarak yaptığı satışlar sırasında, Tüketiciler’e vereceği hizmetlere istinaden istediği ad altında ek ücretler (Kurye bedeli, İşlem ücreti, Teslimat bedeli ve benzerleri gibi) alma, tahsil ve talep etme hakkı saklıdır. KastaBul, her bir bilet satış işlemi karşılığında belirlemiş olduğu işlem bedelini bilet bedeli üzerine ekleyerek Tüketicilerden tahsil eder.
 12. l) KastaBul Sistemi üzerinde elde edilen hasılatın Organizatörlerin KastaBul Sistemi’ne kaydetmiş oldukları hesaplara transfer edilmesi için gereken minimum tutar 10 TL(Vergiler Dahil) olmalıdır.
 13. m) KastaBul Sistemi’nde ücretli Etkinlik düzenleyebilmek için her bir Etkinliğin kapasitesi asgari 5 kişi, bilet ücretlerinin de asgari 5 TL olması gerekmektedir. Bu limitlerin altında Etkinlik düzenlenemez.
 14. n) Kapasitesi 5 kişi olan ve minimum 5 TL’lik fiyatla gerçekleştirilen Etkinliklerde tüm kapasite satılmadığı durumda Etkinlik gerçekleşse dahi, Etkinlik iptal edilmiş sayılarak Tüketicilere ödemiş oldukları ücretlerden Bilet Bedelleri iade edilir. Hizmet Bedelleri iade edilmez. Tüketici bu durumda KastaBul’dan herhangi bir iade talebi gerçekleştiremez. Bu gibi Etkinliklerin risk değerlendirmeleri Tüketicilerin sorumluluğundadır.
 15. o) Fatura gönderimi için; toplam 100 TL + KDV tutarına kadar hizmet bedeli karşılığı fatura gönderimleri için 8,5 TL + KDV kargo ücreti Müşteri’nin hasılatından tahsil edilir. 100 TL + KDV ve üzeri Hizmet Bedeli karşılığı faturaların gönderimleri ücretsiz gerçekleştirilmektedir.

6) Diğer Hükümler

6.1 Fikri Mülkiyet Hakları

 1. a) KastaBul Sistemi’nin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları (KastaBul’un telif haklarına tabi çalışmalar) KastaBul’a ait olarak ve/veya KastaBul tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Kullanıcı’lar, KastaBul Hizmet’lerini, KastaBul bilgilerini ve KastaBul’un telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz, veya başkasının KastaBul’un Hizmet’lerine erişmesine veya kullanmasına izin veremez; aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı KastaBul’dan talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır.
 2. b) KastaBul’un, KastaBul Hizmet’leri, KastaBul bilgileri, KastaBul telif haklarına tabi çalışmalar, KastaBul ticari markaları, KastaBul ticari görünümü veya KastaBul Sistemi vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

6.2. Sözleşme Değişiklikleri

KastaBul, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi’ni, uygun göreceği herhangi bir zamanda, KastaBul Sistemi’nde ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı’nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

6.3. Mücbir Sebepler

Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, KastaBul, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, KastaBul için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için KastaBul ‘dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

6.4. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, Kastamonu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

6.5. Sözleşmenin Feshi

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı KastaBul Sistemi’ne üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek; Kullanıcı’nın üyelik süresinin dolması veya geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. KastaBul, Kullanıcı’ların işbu Kullanıcı Sözleşmesi’ni ve/veya, KastaBul Sistemi içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet’lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda ve özellikle aşağıda sayılan hallerde, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı’lar, fesih sebebiyle, KastaBul’un uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır:

 1. a) Kullanıcı’nın, herhangi bir yöntem kullanarak, KastaBul Sistemi’nin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunması, KastaBul Sistemi hakkında yanıltıcı, kötüleyici beyanlarda bulunulması
 2. b) Kullanıcı’nın kendisi için oluşturulmuş Kullanıcı profilini başkasına devretmesi veya kullanıma açması,
 3. c) Kullanıcı’nın üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan fillerde bulunması,
 4. d) Müterilerin yasadışı etkinlikler düzenlemesi ve/veya düzenlemeye teşebbüs etmesi
 5. e) Müşterilerin hayali etkinlikler düzenlemesi ve/veya düzenlemeye teşebbüs etmesi
Üst Mobilde Kullan
Mobilde Kullan