Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.
10 yaşındaki Emir, sağlık çalışanları ve teyzesi için dua etti

10 yaşındaki Emir, sağlık çalışanları ve teyzesi için dua etti

10 yaşındaki Emir, sağlık çalışanları ve teyzesi için dua etti

Sağlık çalışanı teyzesi, yeğeni Emir’den dua etmesi istedi, Emir’de tüm sağlık çalışanları için dua etti

10 yaşındaki Emir, korona virüs salgınının sona ermesi için dua etti

KASTAMONU – Kastamonu’nun Daday ilçesine bağlı Kayabağı köyünde ikamet eden 10 yaşındaki Emir Kılınç, yatsı ezanının ardından korona virüs salgının sona ermesi için dua etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından korona virüs salgınının sona ermesi için yatsı ezanının ardından yapılan dualar devam ediyor. Daday’a bağlı Kayabağı köyünde yaşayan ve köy imamı Fatih Kılınç’ın oğlu olan 10 yaşındaki Emir Kılınç, yatsı ezanının ardından dua etti. Tüm sağlık çalışanları için, ülkemiz için ve sağlık personeli olan teyzesi için dua eden Emir Kılınç, duasında korona virüs salgının biran önce son bulmasını istedi.

10 yaşındaki Emir Kılınç, duasında şunları söyledi: “Ey bu okunan ezanların sahibi yüce Rabbimiz sana sığındık kapına geldik, ellerimizi semaya dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık. Peygamberlerin mazlumların ve muhtaçların dualarına icabet ettiğin gibi şuan da yaptığımız duaların kabul eyle Allah’ım. Bizleri umduklarımıza nail, korktuklarımızdan emin eyle Allah’ım. Bütün dünyayı kuşatan salgın hastalık karşında bizlere inayetini lütuf eyle Allah’ım. Gazabından rızana, azabından affına sığınırız. Bizleri muhafaza eyle Allah’ım. Şuanda huzurunda ellerini açarak Amin diyen kardeşlerimizi iki cihanda aziz eyle Allah’ım. Her daim mağdurların, mazlumların, gariplerin yanında yer almış çaresizlere kucak açmış necip milletimizden rahmetini esirgeme Allah’ım. İlahi yarabbi hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva borçlularımıza kolaylıklar nasip eyle Allah’ım. Yarabbi zor günlerden geçiyoruz Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim eyle Allah’ım. Yarab, bu zor zamanlarda büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta sağlık görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza yardım eyle Allah’ım. Bizlere taşıyamayacağımız ağır yükleme Allah’ım. Yarabbi dünya imtihanımızı kolaylaştır. Musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır. Bizlere sabır ve metanet ver Allah’ım. İlahi Yarabbim dünyada ve ahirette mahşer gününde mahcup ve mahsun olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Allah’ım”

Daday Kayabağı Köyü Cami İmam Hatibi Fatih Kılınç ise, “Bu zorlu zaman zarfında sizinde bildiğiniz gibi her akşam minarelerimizden dualar yapıyoruz. Bu akşam oğlum bu duayı yapmak istedi. Bizde camimizde ona müsaade ettik. Çok meraklıydı. Ayrıca teyzesi hemşire ona ve tüm sağlık çalışanlarına dua etmek istedi” dedi.

Emir Kılınç da, “Ben Allah’ımı ve Peygamberimizi çok seviyorum. Bu salgın sürecinde başta teyzem olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına kendim dua etmek istedim. Allah kabul etsin ve yardım etsin” diye konuştu.

Kaynak: İHA

yorumunuzu bırakın

Üst Mobilde Kullan
Mobilde Kullan