Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.

Hatay’da yakalanan iki teröriste yardım eden şahıs, CHP’li çıktı

Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde 18 Mart Perşembe günü jandarma ve Polis Özel Harekat ekiplerince düzenlenen operasyonda 1’i yaralı 2 terörist yakalandı. Ayrıca, operasyonda yakalanan Mehmet K’nın 2 teröriste yardım ve yataklık yaptığı ileri sürüldü.

PARTİDEN İHRAÇ EDİLMİŞ

Gözaltına alınan Mehmet K’nın, CHP Kırıkhan ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi olduğu ve aynı zamanda Hatay Vatanını Sevenler Federasyonu’nun rozetini takıp Kırıkhan ilçe Temsilciliği yaptığı ileri sürüldü. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte CHP yönetim kurulu tarafından yapılan toplantı sonrası Mehmet K’nın partiden ihraç edildiği öğrenildi. Ayrıca, Hatay Vatanını Sevenler Federasyonu il başkanı, teröristlere yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen Mehmet K’nın derneğe üyeliği ile ilgili yapılan eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi.

Teröristlere yardım ettiği öne sürülen kişinin CHP Kırıkhan üyesi olduğu ortaya çıktı

“BU HAİNE ROZETİ TAKMIŞTIK”

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Federasyonumuzun adını hiç kimse kirletemez. Kendisini vatansever, milliyetçi olarak tanıtan bu teröristin kamufle olmak için federasyonumuzun adını kullanmasına asla müsaade etmeyiz. Bu haine Federasyonumuzun rozetini takmıştık ancak güvenlik soruşturması tamamlanmadığı için resmi üyeliğini gerçekleştirmemiştik.”

Mehmet K’nın gözaltında olduğu ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Teröristlere yardım ettiği öne sürülen kişinin CHP Kırıkhan üyesi olduğu ortaya çıktı
Teröristlere yardım ettiği öne sürülen kişinin CHP Kırıkhan üyesi olduğu ortaya çıktı
Hatay'da yakalanan iki teröriste yardım eden şahıs, CHP'li çıktı

yorumunuzu bırakın

Üst Mobilde Kullan
Mobilde Kullan