Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.

Sedat Peker operasyonundan yeni detaylar! Gözaltına alınan zanlı, Peker’i Robin Hood olarak göstermeye çalışmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 9 Nisan Cuma günü sabah 06.00 sıralarında Sedat Peker ve adamlarına operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde 121 adrese düzenlenen operasyonlarda 54 kişi gözaltına alındı.

SEDAT PEKER’İ ROBİN HOOD OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞMIŞ

Gözaltına alınan isimlerden biri dikkat çekti. Ferhan A. isimli kişinin Sedat Peker’in sosyal medyasını yöneten kişi olduğu tespit edildi. Ferhan A.’nın Sedat Peker’i sosyal medyada iş insanı ve Robin Hood olarak olarak göstermeye çalıştığı belirlendi.

Sedat Peker suç örgütüne operasyondan yeni detaylar!

ÖRGÜTE ELEMAN DA TEMİN EDİYORMUŞ

Ferhan A.’nın ayrıca sosyal medyada robot hesaplar kullanıp, örgüte sempati duyan kişilere yönelik çalışarak, eleman temin ettiği tespit edildi. Ferhan A.’nın evinde yapılan aramada ise çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Sedat Peker suç örgütüne operasyondan yeni detaylar!

SEDAT PEKER’İN KARADAĞ’A KAÇTIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Peker’in avukatının eşliğinde gerçekleşen arama çalışmalarında adresinde bulunamayan ve yaklaşık 1,5 yıl önce eğitimi ve geleceği için yurt dışında yaşamaya karar verdiğini açıklayarak Karadağ’a gittiği bilinen Peker’in buradan Kuzey Makedonya’ya geçtiği, Kuzey Makedonya polisince 18 Ocak 2021’de sınır dışı edilmesi üzerine sığındığı Kosava’da Ademovski ismiyle sahte pasaportla tekrar Kuzey Makedonya’ya giriş yapıp kalmaya devam ettiği ancak bu durumu da tespit eden Kuzey Makedonya polisinin Peker ve adamlarına ikinci operasyonu düzenlediği ve Peker’in bu kez Karadağ’a kaçtığı ulusal ve uluslararası medyada yer almıştı.

yorumunuzu bırakın

Üst Mobilde Kullan
Mobilde Kullan