Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.
Son Dakika | ’Bisikletli ölümlere’ dikkat çekmek için, pedal çevirdiler

Son Dakika | ’Bisikletli ölümlere’ dikkat çekmek için, pedal çevirdiler

DİYARBAKIR’da, bir araya gelen Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü üyeleri, pedal çevirerek, son günlerde artan ‘bisikletli ölümlere’ dikkat çekti 

Son bir hafta içerisinde İzmir, Hatay ve Antalya‘da motorlu taşıtların sebep olduğu bisikletli ölümlere dikkat çekmek amacıyla Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü üyelerince etkinlik düzenlendi. Kayapınar ilçesindeki Kent Meydanı Park’ında bisikletleriyle gelen sporcular, basın açıklaması yaptı.

‘8 BİN 201 BİSİKLETLİ KAZADAN 111’İ ÖLÜMLE SONUÇLANDI’

Grup adına açıklamayı yapan Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Alioğlu, son aylarda motorlu taşıtların yol açtığı çarpışmalar sebebiyle, bisikletli ölümlerin arttığını söyledi. 2019’da yaşanan 8 bin 201 bisikletli kazadan 111’i ölümle sonuçlandığını belirten Alioğlu, “Sürücülerin duyarsızlığı, dikkatsizliği ve eğitim yetersizliği nedeniyle bisikletlilerimiz hayatlarını kaybediyorlar. Bisikletli ulaşımın gelişmesi için çalışma yapılmasını istiyoruz. Hız sınırları kontrol altına alınmalı, bisikletin taşıt olarak sürücüler tarafından kabul görmesi sağlanmalıdır ve güvenli şeritler ayrılmalıdır. Bisiklet bir ulaşım aracıdır, insan gücü ile ilerletildiği için ucuz, sağlıklı ve sürdürülebilir ulaşım tercihi ve hakkıdır” dedi.

Son Dakika |'Bisikletli ölümlere' dikkat çekmek için, pedal çevirdiler
Son Dakika |'Bisikletli ölümlere' dikkat çekmek için, pedal çevirdiler

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Burak EMEK

yorumunuzu bırakın

Üst Mobilde Kullan
Mobilde Kullan